Divozel veľkokvetý

Divozel veľkokvetý a jeho účinky

Divozel veľkokvetý účinne napomáha pri:

  • zápaloch priedušiek, prechladnutí, angíne, chrípke, astme, zápaloch pľúc,uĺahčuje vykašliavanie
  • účinne podporuje vykašliavanie, uvoľňuje priedušky a priedušničky. Podporuje funkciu imunitného a lymfatického systému.
  • regeneruje dýchacie cesty
  • zlepšuje stav slizníc
  • podporuje činnosť sleziny
  • má protibakteriálne účinky
  • posilňuje organizmus
  • pôsobí pri zápaloch žalúdka a čriev

Divozel veľkokvetý pomáha pri kašli

S bohatou históriou plnou bylinnej medicíny je Divozel veľkokvetý uctievaný pre svoje mnohé zdravotné prínosy. Tradične sa používa na zmiernenie respiračných problémov, ako je kašeľ, bronchitída a astma, vďaka svojim upokojujúcim a expektoračným vlastnostiam. Verí sa, že listy divozelu veľkokvetého majú protizápalové a analgetické vlastnosti, vďaka čomu sú cenné pri liečbe bolesti uší a podráždenia pokožky.

Tinktúra z divozelu veľkokvetého

Začlenenie terapeutického potenciálu divozelu veľkokvetého do vašej dennej rutiny je veľmi jednoduché. Stačí siahnuť po tinktúre získanej z tejto pozoruhodnej byliny. Niekoľko kvapiek tinktúry z divozelu veľkokvetého do vody alebo čaju denne ponúka pohodlný spôsob začlenenia prospešných zlúčenín tejto byliny na podporu zdravia dýchacích ciest a celkovej pohody. Bylinné tinktúry sú efektívnym spôsobom využitia bylinných účinkov na ľudský organizmus. Ak ste priaznivcom prírodných liečiv, tinktúry sú pre vás to pravé orechové. Deväťsil lekársky sa latinsky nazýva Petasites hybridus. Je to pozoruhodná trváca bylina známa pre svoje veľké listy v tvare srdca a zhluky ružových alebo bielych kvetov, ktoré kvitnú skoro na jar. Túto robustnú rastlinu možno nájsť vo vlhkých, bažinatých oblastiach, pozdĺž brehov riek a v zatienených lesoch v Európe, Ázii a Severnej Amerike. S históriou siahajúcou do dávnych čias, deväťsil bol uctievaný pre svoje liečivé vlastnosti a dodnes je cenený pre svoje rozmanité zdravotné prínosy.