ALCHEMILKA - kráľovná ženských bylín

V minulosti ženy verili, že kvapky rosy, ktoré sa zachytávajú na jej listoch, pomáhajú ženskej kráse, vitalite a plodnosti.

Nenápadná, napohľad obyčajná a pritom taká liečivá. Alchemilka obyčajná sa vyskytuje v horských a podhorských oblastiach po celom území našej vlasti.
Možno ste nevedeli, ale v stredoveku ju alchymisti nazývali Venušin plášť. Mala pre nich cenu perly a nazývali ju nebeskou rosou. Celé stáročia sa alchymisti snažili vyrobiť elixír nesmrteľnosti...

V Európe aj u nás existuje viacero druhov alchemilky a faktom je, že všetky sú liečivé. Čistí pečeň, krv, prospieva žalúdka a črevám. Upravuje hormonálnu činnosť.Hlavnými zložkami rastliny sú triesloviny a horčiny. Obsahuje flavonoidy, éterické oleje a silice. Alchemilka je bohatým zdrojom fytohormónov. Rastlinné hormóny priaznivo pôsobia na vlastnú produkciu hormónov v tele. Alchemilka obsahuje kyselinu salicylovú, vitamín C a mnohé iné účinné látky.

Účinky Alchemilky: 

 

Bylinka pôsobí sťahujúco, hojivo a odvodňujúco.

Alchemilka obyčajná je jednou z najlepších byliniek, ktorá podáva pomocnú ruku najmä v okamihu, kedy sa v živote ženy objavia gynekologické či hormonálne problémy. Alchemilka obyčajná je zjednodušene synonymom pre ženské šťastie. Hoci alchemilka je typická svojou schopnosťou harmonizovať ženské hormóny, skvele si poradí aj s inými zdravotnými problémami. Pôsobí silne protizápalovo, podporuje funkciu svalov, stabilizuje zažívanie, rovnako tak pomáha na ceste za vysnívanou váhou.Hoci sa alchemilka spája najmä so ženami a so ženskými problémami, má široké využitie. Požíva sa ako prostriedok posilňujúci srdce pri traumatických horúčkach, hnisavých ranách i pri zanedbaných vredoch.

Účinky alchemilky na ženu:

  • Harmonizuje stav ženských hormónov a vyrovnáva ich hladiny
  • Regeneruje ženské pohlavné orgány
  • Mierni menštruačné bolesti a silné krvácanie, podporuje pravidelnosť cyklu
  • Pomáha vyrovnať sa s príchodom menopauzy
  • Tlmí predmenštruačný syndróm, zmierňuje ťažkosti s ním spojené
  • Preventívne pôsobí proti gynekologickým zápalom aj výtokom
  • Vďaka priaznivému pôsobeniu na svalovinu spevňuje a posilňuje maternicu
  • Stabilizuje ovulačný cyklus, a preto výrazne zvyšuje šance na počatie
  • Je veľkým pomocníkom pri sklonoch k potratom
  • Podporuje hojenie popôrodných jaziev a spevnenie maternicového svalstva

 

Ak vám extrahovali zuby, ako najlepší hojivý prostriedok sa odporúča práve alchemilka. Po vytrhnutí zuba je potrebné si alchemilkou viackrát vypláchnuť ranu, ktorá by sa mala vďaka zázračným účinkom tejto byliny zahojiť už počas jedného dňa.Využíva sa aj ako prostriedok odvodňujúci a posilňujúci srdce pri traumatických horúčkach,

Ďalej sa dá Alchemilka využiť pri:pri hnačkách a kolikách,priaznivo ovplyvňuje trávenie,pri epilepsii,pri laryngitíde,
pri krvácajúcich ďasnách,ako kloktadlo pri zápale hrtana,odstraňuje slabosť svalov,pri pečeňových a ľadvinových chorobách.

Alchemilka má účinné látky, ktoré upravujú celkovú pohodu tela.Alchemilka je jednoznačne kráľovnou bylín určených pre ženy a dievčatá každého veku. Jej priaznivé účinky na ženské zdravie sú neoceniteľné a mala by ich poznať každá žena. Aké s ňou máš skúsenosti ty?

 

Tinktúru z Alchemilky môžete zakúpiť TU