Alergia - nepríjemný strašiak

Mnohí z vás trpia na rôzne alergie. Ani sa nenazdáme a zachvíľku vypukne sezóna alergénov. Preto je vhodné myslieť na to už teraz a nie keď už je  v plnom prúde.

Viete,čo je alergia? Je to prehnaná reakcia imunitného systému na látky z okolitého prostredia. Ale netreba sa zvdávať, prinášame vám pár rád a tipov, ako sa s ňou popasovať.

Keď náš organizmus bojuje s alergiami, je veľmi dôležité, aby sme dodržiavali pitný režim. Dostatočná hydratácia udržiava v tempe obličky, takže sa telo ľahšie zbavuje nadbytočného histamínu a teda aj alergénov,

Cvičenie je síce posledná vec, na ktorú asi myslíte s upchatým nosom a červenými očami, no mierna až intenzívna aktivita môže viesť k úľave. Pýtate sa, ako je to možné? Cvičením sa v tele vytvárajú protizápalové látky, ktoré prirodzene zmierňujú prejavy alergie.

A ďaľsia perfektná vec je celkovo vitamín C. Podporuje imunitu a navyše sa považuje za prírodné antihistaminikum.

Z pohľadu prírodnej medicíny pracujeme s tým, že základom, kde vznikajú alergie sú črevá a pečeň. Pokiaľ chceme alergie efektívne liečiť, je potrebné pečistiť telo, podporiť pečeň a dať doporiadku črevá.

Poďme sa spolu pozrieť do prírody, čo nám dokáže ponúknuť. Málo ľudí pozná pestrec mariánsky, čo je naozaj škoda, pretože v boji proti alergii je veľmi účinný. Dokáže vyliečiť rôzne druhy alergií a dokáže pomôcť pri astmatických záchvatoch. Najúčinnejší je olej.

Žihľava je ďaĺšia v poradí medzi účinnými bylinkami v boji proti alergiám. Dokáže telo dokonale prečistiť, je výborné prírodné antihistaminikum a pomáha telu zbaviť sa škodlivín.

Výborne poslúži aj divozel, je to bylinka, ktorá dokáže utlmiť alergický kašeľ a dokonca aj tymián. Ten sa osvedčil tiež pri suchom dráždivom kašli. Kľudne formou aromaterapie, kedy ho použijete do aromalampy. Levanduľový olej má tiež upokojujúce vlastnosti, pomôže vám upokojiť telo a priniesť úľavu od alergických reakcií. Keď cítite, že na vás prichádzajú prejavy alergie, kvapnite si pár kvapiek levanduľového oleja na kožu medzi prstami. Ruky si priložte bližšie k tvári a zhlboka dýchajte.

Počas peľovej sezóny noste pri sebe zopár vatových chumáčikov nasiaknutých pár kvapkami levanduľového oleja. Keď to bude potrebné, privoniavajte si k nim.

Mätový olej znižuje prejavy chronických zápalov, vrátane alergickej rinitídy a prieduškovej astmy. Mätový olej pôsobí ako odhlieňovač a tiež znižuje prejavy nádchy, kašľu a zápalu prínosných dutín.

Čo sa týka prejavov na koži, výborný pomocník proti svrbeniu a prejavom alergických reakcíí zvonku je nechtíková alebo konopná masť. Obe majú ukľudňujúci, protizápalový a regeneračný účinok.

Samozrejme by sme mali poriadne podporiť aj funkciu čriev. Vyhoďte zo stravy biely cukor a lepok, aby si oddýchli. Doplňte dlhodobo kvalitné probiotiká.

Smelo do toho. Určite si tým neublížite, práve naopak. Veľa zdravia!