Alergia - nepríjemný strašiak

Mnohí z vás trpia na rôzne alergie. Ani sa nenazdáme a zachvíľku vypukne sezóna alergénov. Preto je vhodné myslieť na to už teraz a nie keď už je  v plnom prúde.

Viete,čo je alergia? Je to prehnaná reakcia imunitného systému na látky z okolitého prostredia. Ale netreba sa zvdávať, prinášame vám pár rád a tipov, ako sa s ňou popasovať.

Keď náš organizmus bojuje s alergiami, je veľmi dôležité, aby sme dodržiavali pitný režim. Dostatočná hydratácia udržiava v tempe obličky, takže sa telo ľahšie zbavuje nadbytočného histamínu a teda aj alergénov,

Cvičenie je síce posledná vec, na ktorú asi myslíte s upchatým nosom a červenými očami, no mierna až intenzívna aktivita môže viesť k úľave. Pýtate sa, ako je to možné? Cvičením sa v tele vytvárajú protizápalové látky, ktoré prirodzene zmierňujú prejavy alergie.

A ďaľsia perfektná vec je celkovo vitamín C. Podporuje imunitu a navyše sa považuje za prírodné antihistaminikum.

Z pohľadu prírodnej medicíny pracujeme s tým, že základom, kde vznikajú alergie sú črevá a pečeň. Pokiaľ chceme alergie efektívne liečiť, je potrebné pečistiť telo, podporiť pečeň a dať doporiadku črevá.

Poďme sa spolu pozrieť do prírody, čo nám dokáže ponúknuť. Málo ľudí pozná pestrec mariánsky, čo je naozaj škoda, pretože v boji proti alergii je veľmi účinný. Dokáže vyliečiť rôzne druhy alergií a dokáže pomôcť pri astmatických záchvatoch. Najúčinnejší je olej.

Žihľava je ďaĺšia v poradí medzi účinnými bylinkami v boji proti alergiám. Dokáže telo dokonale prečistiť, je výborné prírodné antihistaminikum a pomáha telu zbaviť sa škodlivín.

Výborne poslúži aj divozel, je to bylinka, ktorá dokáže utlmiť alergický kašeľ a dokonca aj tymián. Ten sa osvedčil tiež pri suchom dráždivom kašli. Kľudne formou aromaterapie, kedy ho použijete do aromalampy. Levanduľový olej má tiež upokojujúce vlastnosti, pomôže vám upokojiť telo a priniesť úľavu od alergických reakcií. Keď cítite, že na vás prichádzajú prejavy alergie, kvapnite si pár kvapiek levanduľového oleja na kožu medzi prstami. Ruky si priložte bližšie k tvári a zhlboka dýchajte.

Počas peľovej sezóny noste pri sebe zopár vatových chumáčikov nasiaknutých pár kvapkami levanduľového oleja. Keď to bude potrebné, privoniavajte si k nim.

Mätový olej znižuje prejavy chronických zápalov, vrátane alergickej rinitídy a prieduškovej astmy. Mätový olej pôsobí ako odhlieňovač a tiež znižuje prejavy nádchy, kašľu a zápalu prínosných dutín.

Čo sa týka prejavov na koži, výborný pomocník proti svrbeniu a prejavom alergických reakcíí zvonku je nechtíková alebo konopná masť. Obe majú ukľudňujúci, protizápalový a regeneračný účinok.

Samozrejme by sme mali poriadne podporiť aj funkciu čriev. Vyhoďte zo stravy biely cukor a lepok, aby si oddýchli. Doplňte dlhodobo kvalitné probiotiká.

Smelo do toho. Určite si tým neublížite, práve naopak. Veľa zdravia!

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie