Pýr plazivý - zázračná burinka

Keď ho vidíte v záhrade, pravdepodobne sa hneď chytáte za hlavu a premýšľate, ako sa tejto húževnatej buriny zbaviť. Mali by ste však vedieť, že pýr plazivý má v sebe veľkú silu, ktorú môžete využiť pre svoje telo a zdravie, ak viete, ako na to. Pýr je nezmar a presne táto vlastnosť, ktorú v záhrade tak nenávidíme z neho robí skutočný zázrak z prírodnej lekárne. 

Kedysi dávno,naši predkovia sušili koreň pýru a mleli ho na jemnú múčku.Potom ho pridávali do obyčajnej múky a preto sa tak dlho dožili:)

V medicíne sa využíva najmä pre diuretické, metabolické a laxatívne pôsobenie, a to najčastejšie vo forme čajovín.V bylinkárstve sa pýr uplatňuje zásluhou jeho značnej močopudnosti a tým schopnosťou čistiť organizmus. To ho predurčuje tiež na podpornú liečbu pri dne a reumatizme

Aplikuje sa aj pri chorobách vylučovacích orgánov a močových ciest, pri piesku a kameňoch v močových cestách. Ďalej pri žlčníkových ťažkostiach, pri chorobách pečene a sleziny a môže sa pridávať aj do diabetických čajov. Pýr odstraňuje z organizmu soľné usadeniny. Účinne čistí krv, preto ho možno používať pri liečbe akné, vyrážok a iných kožných ochorení, pri znižovaní hmotnosti, taktiež pri reume, hemoroidoch, ako aj pri poruchách látkovej výmeny.

Lieči cukrovku, jeho obsah inzulínu spôsobuje, že dokáže znížiť hladinu krvi v tele človeka, obsahujú ho aj liečivá pre diabetikov.
Takisto znižuje cholesterol a je výborný ako prevencia vzniku kardiovaskulárnych ochorení.
Znižuje hladinu tukov na pečeni a zlepčuje stav pokožky aj problematickej pleti.

Ďalej je výborným pomocníkom pri chudnutí,potláča chuť do jedla a zmierňuje opuchy spôsobené zavodnením.Odvar z koreňa pomáha bojovať s chorobami močového ústrojenstva, urýchľuje vyplavovanie piesku a kameňov z močového mechúra a obličiek. Výrazným pomocníkom je aj pri zápaloch prostaty.

Snažilky pozor! Pýr sa používa aj ako pomocník na povzbudenie pohlavných orgánov pri problémoch s plodnosťou

Pýr je preto ako stvorený teraz s prichádzajúcou jarou, ako očista organizmu alebo tá správna voľba pri vyššie uvedených zdravotných problémoch.Či už formou bylinného čaju alebo tinktúry.

 

TINKTÚRU Z PÝRU PLAZÍVÉHO KÚPITE TU

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie