Kotvičník tinktúra - oplatí sa ju používať?

Kotvičník tinktúra - oplatí sa ju používať?

 

Kotvičník-zemný-Tribulus-Terrestris

 

Kotvičník zemný je pre mnohých malý zázrak. Tí, čo kotvičník pravidelne používajú vedia , že sa ho oplatí používať. V ľudovom liečiteľstve je odpradávna známy ako zelená viagra, no mnoho súčasných lekárov ho odporúča tiež pre jeho ďaľšie skvelé a overené účinky. Nejde tu však  len o účinky zelenej viagry, ale Kotvičník zemný je harmonizátor hormonálneho systému ako celok a tým zlepšuje celkové zdravie.

  • Kotvičník zemný (Tribulus Terrestris) je jednoročná plazivá rastlina a pôvodne rástla  na pobrežiach Číny a Japonska, no potom sa rozšírila aj ku nám do Európy, či Afriky a Austrálie. Cielene sa pestuje pre jeho liečivé účinky a my si dnes o nich niečo povieme. Začneme tým najlepším účinkom a tým je zvýšenie libida u oboch pohlaví, takže je to skvelé prírodné afrodiziakum. Táto liečivá bylinka sa používa taktiež pri problémoch s erekciou a pozitívny vplyv má aj na pohyblivosť spermíí. Dôležitá je však pravidelnosť užívania a už po mesiaci by ste mali cítiť zmenu k lepšiemu. Mnoho štúdíí ukázalo, že zvyšuje sexuálnu výkonnosť, prirodzenou formou zvyšuje testorón u mužov a tým zlepšuje nielen sexuálny výkon, ale takisto vie byť  užitočný pre športovcov. Ak cvičíte a potrebujete zvýšiť hladinu testosterónu, siahnite po prírodnej alternatíve vo forme tinktúry, ktorá je veľmi účinný variant  a neobanujete. Má síce možno o niečo pomalší nástup účinku ako cielené chemické formy testosterónu, no pre vaše telo je to určite prirodzenejší a šetrnejší spôsob. U žien zasa užívanie tejto bylinky zvyšuje hladinu estrogénu a podporuje dozrievanie vajíčok. Takže ak sa snažíte, milé páry o potomka, toto môže byť vaša dobrá podpora.
  • Kotvičník zemný je opäť skvelou voľbou aj pri problémoch s vylučovaním. Priaznivo ovplyvňuje prostatu, pôsobí močopudne a vďaka tomu sa močové cesty prečistia a dostanú sa opäť do kondície. Veľmi dobré účinky sa zaznamenali pri inkontinencii.
  • Kotvičník zemný vám dokáže  takisto prečistiť celé telo a pôsobí účinne aj pri chudnutí. Keď si to tak zoberieme, kotvičník nám upraví veľa procesov v tele, zbaví nás toxínov, baktéríí  či zápalov. Dokonca je skvelým doplnkom pri chudnutí a pomôže nám dostať sa do formy.

Potrebujete zlepšiť metabolizmus, najmä metabolizmus trávenia? Aj s týmto problémom si dokáže kotvičník hravo poradiť. U starších ľudí si poradí so zvýšeným cholesterolom a je výborný taktiež na zápchu.

IMG_0090

Ako sme už vyššie spomenuli, veľmi vyhľadávaným je u športovcov pre svoje účinky zvyšovať testosterón, je výborným podporným prostriedkom na budovanie svalovej hmoty a zlepšenie jej stavu. Nie je to však prínos len pre športovcov, pretože u starších ľudí, ktorí strácajú vekom pevnosť a kvalitu svalov vie byť nápomocný.

Tinktúru z kotvičnika zemného sa oplatí naozaj užívať, pretože okrem spomínaných účinkov vyššie spomaľuje starnutie, pôsobí antidepresívne, proti napätiu a podráždenosti, zvyšuje vitalitu a je zdrojom životnej vitality a dokonca vhodne ovplyvňuje činnosť štítnej žľazy.

Čo všetko sa skrýva v kotvičníku? Je to naozaj výborný zdroj vitamínu C, B a E. Ďalej horčík, draslík, fosfor, železo, vápnik, triesloviny, proteíny, bioflavonoidy a mnoho ďaľších cenných látok. Veľmi významnou zložkou v tejto bylinke, ktorá stojí za pozornosť je Diosgenín. Je to prírodná látka s veľmi veľkou škálou pozitívnych účinkov, najmä protirakovinotvorných - pôsobí ako prevencia  proti rakovine prostaty a hrubého čreva, spomaľuje metastázy rakoviny prsníka a bojuje s rôznymi vírusmi.

Ďalej dávam do pozornosti Ruskogenín, ktorý zlepšuje prietok krvi v celom tele vrátane periférií, čím prispieva k lepšiemu prekrveniu celého tela a funguje tak ako prevencia proti nedokrvovaniu končatín a trombóze žíl.

A na záver ešte jeden tromf, čo sa týka Kotvičníka. Nielenže celkovo harmonizuje celé telo ale dokonca vie pomáhať aj pri problémoch s akné a zápalmi na pleti. Kotvičník má protizápalový účinok a pomáha zmierňovať tieto prejavy, dokonca spevňuje pleť.

Tak načo ešte čakáte? Takého skvelého pomocníka  pre nás všetkých ako je Kotvičník zemný by sme mali mať každý doma a nie je nikdy na škodu využiť silu tejto neuveriteľnej bylinky, či už nás trápi nejaký problém alebo aj preventívne.

 

Tinktúru z Kotvičníka si môžete zaobstarať na našom e-shope.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie