URUCUM

Chystáte sa na dovolenku pri more alebo sa chcete trošku opáliť a dobiť energiou so slniečka? Každá z nás chce byť opálená ako čokoládka a preto hľadáme rôzne prípravky na opaľovanie dostupné na trhu. My sme pre vás vybrali túto overenú rastlinku, ktorú používame pri výrobe nášho bronzera. Zaujíma vás ktorá? No predsa URUCUM.

URUCUM je rastlina, ktorá poskytuje ochranu pred škodlivými účinkami lúčov UVA a UVB, taktiež pôsobí odpudzujúco aj na hmyz. Takže máte dva v jednom, super opalovák aj repelent.
Urucum /bixa orellana/ rastie v trópoch Strednej a Južnej ameriky a je známa svojou farbou (annatto), ktorá sa získava z jej plodov. Urucum indiani používajú na ochranu pred slnkom, ale aj na ošetrenie spálenia od slnka. Má mierne chladiaci účinok a chráni pred hmyzom.
Táto exotická rastlina bola dovezená do Európy v 17tom storočí.
Urucum má tieź protizápalové účinky, používa na na kožné infekcie a choroby, ako sú dermatitída, psoriaza, soborea, ale aj hyperpigmentácia a vitiligo. Na opalovanie je vhodná naozaj pre všetkých, chráni pred alergiou a zjednocuje pokožku, čo sa týka hyperpigmentácie aj vitiliga.

Táto rastlina je bohatá na betakarotén sto krát viac ako mrkva. Urucum je veĺmi bohatý na karoteidy s prírodnými pigmentmi.
Urucum obsahuje bixín, norbixín spolu s vitamínami, ktoré bránia stárnutiu tela. Obsahuje tiež luteín, ktorý stimuluje syntézu melanínu.
Čo ešte môžme povedať, len sa poďakovať prírode zato, že nám dala takúto rastlinu. Už z naších recenzií vidieť, že URUCUM dokáže opáliť aj uplne bledú pokožku. Samozrejme treba dodržiavať zásady zdravého opaľovania sa.

Urucum prášok sa získava zo semien stromu pôvodom z amazònskeho dažďového pralesa, má tŕnisté ovocie naplnenie červenými semienkami. Prášok bol používaný indianmi na farbenie tela, dokonca aj vlasov. Koža sa stáva žiarivo oranžová a je chránená pred uhryznutím hmyzom a spálením..
V dnešnej dobe sa s ním farbia dokonca aj potraviny, napr. CHEDDAR.
Urucum pripravuje pokožku na slnenie.
Je bohatý na betakarotén dokonca 100krát viac ako mrkva.
Je to naozaj poklad prírody, my ho budeme používať v oleji a krémoch na opalovanie, aktivujúcich rýchlejšie opálenie.

Vlastnosti urucum:

  • pripravuje pokožku na opalovanie,
  • silne podporuje pigmentáciu kože, je silný aktivátor opálenia
  • zároveň pokožku aktívne ochraňuje pred slnkom
  • je silný antioxidant
  • zároveň pôsobí ako fantastický repelent proti hmyzu
  • znižuje UVA indikovanú cytoxicit

Krásne leto vám prajeme!

 

URUCUM KÚPITE TU